Bilder Bertil Vallien Vas "Satellite" Kosta Boda 1900-tal
Glaskonstnär född: 1938
Flaskvas i blått glas med insmält dekor i polykroma färger
Etikettmärkt: Kosta Boda
Signerad: B. Vallien 89254 Artist's coll.
Höjd vas: 41 cm
Bertil Vallien Vase "Satellite" Kosta Boda 20th century
Glass artist born: 1938
Bottle vase in blue glass with fused decoration in polychrome colours
Labeled: Kosta Boda
Signed: B. Vallien 89254 Artist's coll.
Height vase: 41 cm
Condition report: No remarks
Värdering: 300 SEK
Högsta bud:Bud: 1 100 SEK
Slutar om 47 minuter
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 49 minuter
Värdering: 500 SEK
Högsta bud:Bud: 850 SEK
Slutar om 51 minuter