Bilder Ib Kofod-Larsen Fåtölj "Kandidaten" Danmark 1960-tal
Ib Kofod-Larsen: 1921-2003 Stomme i massiv teak med välvda armlän Löstagbara dynor klädda i mörkgrönt tyg Sadelgjord och sittdyna märkt: OPE Höjd: 70 cm Sitthöjd: 30-40 cm Bredd: 71 cm
Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, märken och repor, klädsel och stoppning i bra skick, 2 sadelgjordsband saknas, sprickor i sadelgjord, helhetsintrycket gott, inga övriga anmärkningar
Ib Kofod-Larsen Armchair "The Candidate" Denmark 1960s Ib Kofod-Larsen: 1921-2003 Solid teak frame with arched armrests Removable cushions covered in dark green fabric Saddle girth and seat pad marked: OPE Height: 70 cm Seat height: 30-40 cm Width: 71 cm Condition report: Minor use- and age-based wear, marks and scratches, upholstery and padding in good condition, 2 saddle girth straps missing, cracks in saddle girth, overall impression good, no other remarks
Värdering: 300 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK