Auktioner Möbler Bänk, Børge Mogensen, modell 3171, Fredericia stolefabrik, formgiven 1956

Bilder Bänk, Børge Mogensen, modell 3171, Fredericia stolefabrik, formgiven 1956

Bänk, Børge Mogensen, modell 3171, Fredericia stolefabrik, formgiven 1956

4000 SEK

Värdering: - SEK

Längd 170cm Höjd 76cm sitthöjd 43cm Djup 47cm, I behov av om limning, Sitsporös

Hebergs Auktioner AB

Falkersväg 4
311 96 Heberg

hebergsauktioner@telia.com
Tel: 0346-515 40

CRÈMEKOPPAR MED FAT, 6 st, Rörstrand, 1900-tal, efter Gripsholmsservisen

Värdering: 400

Bud: 350 SEK

Slutar om 8 timmar 32 minuter

LJUSSTAKAR, 1 par, mässing, sannolikt 1800-talets första hälft

Värdering: 1 000

Bud: 500 SEK

Slutar om 8 timmar 34 minuter

MATTA, Marocko, ca 282 x 206 cm

Värdering: 5 000

Bud: 3 400 SEK

Slutar om 8 timmar 36 minuter

ALF EKBERG, skulptur, stengods, monogramsignerad

Värdering: 1 000

Bud: 550 SEK

Slutar om 8 timmar 38 minuter