Auktioner Gryta/Balja. Emaljerad plåt, Polen.

Bilder Gryta/Balja. Emaljerad plåt, Polen.

Gryta/Balja. Emaljerad plåt, Polen.

4 månader 15 dagar

2024-04-14 17:29

80 SEK

Värdering: - SEK

Mäter ca: 32cm hög & 43cm i diam.
Bruksslitage, emaljskador, rost.

Laholms Auktioner

Kristianstadsvägen 65
Laholm Laholm

info@laholmsauktioner.se
0737564902

TRÄDGÅRDSLYKTA, järn, 1900-talets första hälft

Värdering: 2 000

Bud: 900 SEK

Slutar om 12 timmar 20 minuter

GOLVFIGUR, porslin, 1900-talets andra hälft

Värdering: 500

Bud: 600 SEK

Slutar om 12 timmar 22 minuter

OKÄND KONSTNÄR, gouache, "SS Ovidia", 1800-/1900-tal, osignerad

Värdering: 800

Bud: 200 SEK

Slutar om 12 timmar 24 minuter

URNOR, 1 par porslin, Kina, 1900-tal

Värdering: 600

Bud: 200 SEK

Slutar om 12 timmar 26 minuter