Auktioner Klockor & Ur Roamer, Rockshell Mark III Electronic, 42 mm, rostfritt stål, 70-tal

Bilder Roamer, Rockshell Mark III Electronic, 42 mm, rostfritt stål, 70-tal

Roamer, Rockshell Mark III Electronic, 42 mm, rostfritt stål, 70-tal

1 månad 16 timmar 34 minuter

2024-04-21 18:02

950 SEK

Värdering: 2 000 SEK

Herrarmbandsur, Roamer Rockshell Mark III Electronic, 42 mm, referens 1329051-1, rostfritt stål, ca 1970-tal

Boett
Ca 42 mm exkl. krona (45 mm lug-to-lug), rostfritt stål, skruvboett, signerad och skruvad krona, plexiglas, vridring med aluminiuminlägg

Urtavla/visare
Blå urtavla med applicerade stavindex med lysmassa, orange kontraster, datumvisning kl. 3, svartvita visare med lysmassa, kontrasterande orange sekundvisare

Urverk
Batteridrivet, s.k. elektromekaniskt, Roamer-märkt kaliber ESA 9154

Band/länk
Svart läderarmband, 18 mm, ej original

Serienummer/Boettnummer
04012

Karljohan Auktioner AB

Fogsvansen 14
247 32 Södra Sandby

info@karljohanauktioner.se
0735148793

Detta är ett test

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Göteborg

Slutar om 4 timmar 42 minuter

STIG LINDBERG, 18 del, servisporslin, "Colorado", Gustavsberg, 1900-talets mitt

Värdering: 800

Bud: 550 SEK

Slutar om 6 timmar 23 minuter

Palldolly

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 6 timmar 25 minuter

Gjutjärnsgavel till trädgårdsbänk

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 6 timmar 25 minuter