Bilder Zenith, Cosmopolitan, 34 mm, guldpläterad, 00-tal

Zenith, Cosmopolitan, 34 mm, guldpläterad, 00-tal

950 SEK

Värdering: 1 500 SEK

Herrarmbandsur, Zenith Cosmopolitan, 34 mm, referens 27.0200.337, guldpläterad, ca 00-tal

Boett
Ca 34 mm exkl. krona (39 mm lug-to-lug), guldpläterad, klämboett, signerad krona, safirglas

Urtavla/visare
Vit urtavla med upphöjda index i guldfärg, varav 12, 2, 4, 6, 8 & 10 i form av arabiska siffror, datumvisning kl. 3, guldfärgade visare utan lysmassa

Urverk
Quartz, kaliber Zenith 33.7 (ETA 955.114)

Band/länk
Brunt läderband, 18 mm, ej original

Serienummer/Boettnummer

Tillbehör
Kommer med tidsenligt butiksställ i akryl. Mått ca 25 x 13,5 x 4,5 cm

Karljohan Auktioner AB

Fogsvansen 14
247 32 Södra Sandby

info@karljohanauktioner.se
0735148793

STIG LINDBERG, kaffeservis, 13 delar, benporslin, "Blå Husar", Gustavsberg

Värdering: 1 000

Bud: 600 SEK

Slutar om 10 timmar 11 minuter

BING & GRÖNDAL. "Blå Måsen", 4 delar.

Värdering: -

Bud: 350 SEK

Slutar om 10 timmar 12 minuter

Krus. Knabstrup.

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 10 timmar 13 minuter

TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal

Värdering: 500

Bud: 200 SEK