Auktioner Klockor & Ur Certina, DS Automatic, 36 mm, rostfritt stål, 60-tal

Bilder Certina, DS Automatic, 36 mm, rostfritt stål, 60-tal

Certina, DS Automatic, 36 mm, rostfritt stål, 60-tal

1 månad 4 dagar

2024-04-21 18:13

1100 SEK

Värdering: 600 SEK

Herrarmbandsur, Certina DS Automatic, 36 mm, referens 346.825, rostfritt stål, ca 1960-tal

Boett
Ca 36 mm exkl. krona (45 mm lug-to-lug), rostfritt stål, skruvboett, ej signerad krona plexiglas

Urtavla/visare
Ljus urtavla med applicerade silverfärgade index, varav 12, 6 & 9 i form av arabiska siffror, datumvisning kl. 3, silverfärgade visare med lysmassa

Urverk
Automatiskt, kaliber 25-451

Band/länk
Svart läderband, 18 mm, ej original

Serienummer/Boettnummer

Karljohan Auktioner AB

Fogsvansen 14
247 32 Södra Sandby

info@karljohanauktioner.se
0735148793

INFRAVÄRMARE, ny i förpackning L: 124cm

Värdering: -

Bud: 100 SEK

OLJEFAT Mobil. H:88cm D:58cm

Värdering: -

Bud: 150 SEK

TREHJULING Sparkcykel. (slitage) H: till styre 95cm (slitage, rost)

Värdering: -

Bud: 175 SEK

TRAPPALL hopvikbar. H:65cm

Värdering: -

Bud: 90 SEK