Bilder Certina, DS Automatic, 36 mm, rostfritt stål, 60-tal
Herrarmbandsur, Certina DS Automatic, 36 mm, referens 346.825, rostfritt stål, ca 1960-tal
Boett
Ca 36 mm exkl. krona (45 mm lug-to-lug), rostfritt stål, skruvboett, ej signerad krona plexiglas
Urtavla/visare
Ljus urtavla med applicerade silverfärgade index, varav 12, 6 & 9 i form av arabiska siffror, datumvisning kl. 3, silverfärgade visare med lysmassa
Urverk
Automatiskt, kaliber 25-451
Band/länk
Svart läderband, 18 mm, ej original
Serienummer/Boettnummer
Värdering: 1 000 SEK
Högsta bud:Bud: 600 SEK
Slutar om 8 timmar 59 minuter
Slutar om 9 timmar