Bilder Victor Trabucco Pappersvikt Glas 2000-tal

Victor Trabucco Pappersvikt Glas 2000-tal

6000 SEK

Värdering: 8 000 SEK

Victor Trabucco född 1949, USA
Pappersvikt / brevpress tillverkad i skulpterat glas föreställande en orm mot stenig botten, sedan gjuten i klar glasmassa.
Signerad: Victor Trabucco

Diameter: 9 cm

Victor Trabucco Paperweight Glass 21th century

Victor Trabucco born 1949, USA
Paperweight / sculpture depicting a lampwork sculpted snake scene with rocky ground then cast in clear glass.
Signed: Victor Trabucco

Diameter: 3 1/2 inches

Condition report: No remarks

Välkomna

Värdering: 30

Bud: 0 SEK

Slutar om 2 timmar 35 minuter

Femlådigt skrivbord 120x60 h77cm

Värdering: 30

Bud: 220 SEK

Slutar om 2 timmar 35 minuter

Soffbord med motiv i kakel 140x85 h56cm

Värdering: 30

Bud: 60 SEK

Slutar om 2 timmar 35 minuter

Pall med galonklädsel 52x39 h45cm

Värdering: 30

Bud: 70 SEK

Slutar om 2 timmar 35 minuter