Bilder Diverse asiatiskt, 11 delar, mest porslin.

Diverse asiatiskt, 11 delar, mest porslin.

900 SEK

Värdering: 50 SEK

Störst diameter: 23 cm.

Bruksskick. Lagningar och nagg på tallrikar (se bilder).

Ystads auktioner

Östra Zinkgatan 3
27139 YSTAD

info@ystadsauktioner.se
+46(0)76 055 43 44

Glasservis, 18 delar, ''Asplövet'', Arcoroc France.

Värdering: 50

Bud: 50 SEK

Salt och pepparströare, stengods, Wilhelm Kåge, Kåge verkstad, Gustavsberg.

Värdering: 50

Bud: 150 SEK

Kaffekoppar med fat, 10 st, benporslin, "Märta", Gustavsberg.

Värdering: 50

Bud: 50 SEK

Teservisdelar, 10 delar, flintgods, ''Bengali'', Rörstrand.

Värdering: 50

Bud: 75 SEK