Bilder Svend Aage Holm Sørensen Taklampa "Brutalist Onion" 1960-tal Danmark

Svend Aage Holm Sørensen Taklampa "Brutalist Onion" 1960-tal Danmark

1600 SEK

Värdering: 2 000 SEK

Svend Aage Holm Sörensen: 1913-2004
Taklampa "Löklampan" tillverkad av patinerad mässing
Etikettmärkt: holm sørensen & co, made in Denamrk

Diameter: ca 40 cm
Höjd inkl kedja: ca 136 cm

Konditionsrapport: Mindre bruks och åldersbaserat slitage, ej funktionstestad, inga övriga anmärkningar

Svend Aage Holm Sørensen Ceiling lamp "Brutalist Onion" 1960s Denmark

Ceiling lamp "Löklampan" made of patinated brass
Labeled: holm sørensen & co, made in Denmark

Diameter: approx. 40 cm
Height including chain: approx. 136 cm

Condition report: Minor use and age-based wear, not functionally tested, no other remarks

Soffbord med klaffar, mahogny, engelsk stil

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 4 timmar 8 minuter

Öronlappsfåtölj, Stjernmöbler Herrljunga

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 4 timmar 8 minuter

Sängbord, 1 par, mahogny, engelsk stil

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 4 timmar 8 minuter

Tidningsställ på hjul, engelsk stil

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 4 timmar 8 minuter