Bilder Einar Wallquist 1896-1985 Blandteknik pÄ papper
Landskapsmotiv
Signerad: Einar Wallquist
Daterad: 1976
MĂ„tt bildyta: 34 x 25,5 cm
MĂ„tt med ram: 47 x 37,5 cm
Konditionsrapport: Inga anmÀrkningar.
Einar Wallquist 1896-1985 Mixed media on paper
Landscape motifs
Signed: Einar Wallquist
Dated: 1976
Image area dimensions: 34.5 x 25.5 cm
Dimensions with frame: 48 x 39 cm
Condition report: No remarks.
Slutar om 2 timmar 29 minuter
Slutar om 2 timmar 29 minuter
Slutar om 2 timmar 29 minuter