Bilder Sixten Fager 1920-2010 Färglitografi
Fjällandskap.
Signerad: S. Fager
Daterad: 1986
Numrerad: 88/200
Mått bildyta: 62 x 50 cm
Mått inklusive ram: 79 x 67 cm
Sixten Fager 1920-2010 Color lithography
Mountain landscape.
Signed: S. Fager
Dated: 1986
Numbered: 88/200
Image area dimensions: 62 x 50 cm
Dimensions including frame: 79 x 67 cm
Condition report: No remarks