Bilder Kinesisk Tallrik Republik 1900-tal
Tallrik tillverkad i Kina med handmålad dekor föreställande människor, landskap & människor.
Troligtvis tillverkad under Republiken Kina (1912–1949)
Stämplad.
Diametermått: 27 cm
Konditionsrapport: Minimalt nagg på fotkant, Inga övriga anmärkningar.
Chinese Plate Republic from the 20th century
Plate made in China with hand-painted decor depicting people, landscapes & people.
Probably made during the Republic of China (1912–1949)
Stamped.
Diameter measurement: 27 cm
Condition report: Minimal chip on edge of foot, No other remarks.
Värdering: 25 000 SEK
Högsta bud:Bud: 28 000 SEK
Värdering: 5 000 SEK
Högsta bud:Bud: 3 800 SEK