Bilder Spegel rokokostil 1900-tal
Spegelram i förgylld gjutmassa och trä med skuren dekor
Krönande mussla med centrerad ros
Höjd: 80 cm
Bredd: 48 cm
Spegelglasets mått: 57 x 33 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, märken och mindre färgbortfall, inga övriga anmärkningar
Rococo-style mirror 20th century
Mirror frame in gilded cast and wood with cut decoration
Crowning shell with centered rose
Height: 80 cm
Width: 48 cm
Mirror glass dimensions: 57 x 33 cm
Condition report: Minor age-based wear, marks and minor discoloration, no other remarks
Värdering: 5 000 SEK
Högsta bud:Bud: 3 400 SEK
Slutar om 7 timmar 14 minuter
Slutar om 7 timmar 14 minuter