Auktioner Möbler Giandomenico Belotti "Spaghetti" Stolar (10 st)

Bilder Giandomenico Belotti "Spaghetti" Stolar (10 st)

Giandomenico Belotti "Spaghetti" Stolar (10 st)

Värdering: 4 000 SEK

Stolar: modell "Spaghetti" formgivna av Giandomenico Belotti för Alias, Italien
Ramar av lackat stålrör, snörad sits och rygg i PVC (vinyl) plast
Några etikettmärkta Alias

Höjd: 84 cm
Sitthöjd: 48 cm
Bredd: 39 cm

Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, märken och repor, inga övriga anmärkningar

Giandomenico Belotti "Spaghetti" Chairs (10 pcs)

Chairs: model "Spaghetti" designed by Giandomenico Belotti for Alias, Italy
Frames of lacquered steel tube, laced seat and back in PVC (vinyl) plastic
Some Labeled Alias

Height: 84 cm
Seat height: 48 cm
Width: 39 cm

Condition report: Use- and age-based wear, marks and scratches, no other remarks.

SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 3 timmar 15 minuter

VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida

Värdering: 800

Bud: 700 SEK

Slutar om 3 timmar 15 minuter

SNURRSTOL, 2000-tal

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 timmar 17 minuter

GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 300 x 75 cm

Värdering: 1 800

Bud: 200 SEK

Slutar om 3 timmar 17 minuter