Bilder Hasselblad 500c med 2 objektiv & tillbehör 1900-tal
Kamerahus Hasselblad 500cObjektiv Carl Zeiss S-Planar 5,6/120 Nr 3336562Objektiv Carl Zeiss Planar 1:2,8 f=80mm Nr 3686498Prismasökare med inbyggd ljusmätare
Medföljer flera tillbehör, manualer och dokumentation och garantibevis
Ej funktionstestad
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, Inga övriga anmärkningar
Hasselblad 500c With 2 lenses & accessories from the 20th century
Camera housing Hasselblad 500cLens Carl Zeiss S-Planar 5.6/120 No. 3336562Lens Carl Zeiss Planar 1:2.8 f=80mm No. 3686498Prism finder with built-in light meter
Comes with several accessories, manuals, documentation and warranty certificate
Not functionally tested
Condition report: Minor wear and tear, No other remarks