Auktioner Möbler Monica Förster Fåtölj "Spoon High" Offecct 2000-tal

Bilder Monica Förster Fåtölj "Spoon High" Offecct 2000-tal

Monica Förster Fåtölj "Spoon High" Offecct 2000-tal

750 SEK

Värdering: 1 000 SEK

Snurrfåtölj med centralfot i kromad metall
Textilbeklädd och stoppad sits
Etikettmärkt: Offecct

Höjd: 92 cm
Sitthöjd: 40 cm
Bredd: 66 cm

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, ställvis slitage på klädsel, inga övriga anmärkningar

Swivel loungechair with central foot in chromed metal
Textile covered and padded seat
Labeled: Offecct

Height: 92 cm
Seat height: 40 cm
Width: 66 cm

Condition report: Minor wear and tear, occasional wear on upholstery, no other remarks

SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 6 timmar 6 minuter

VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida

Värdering: 800

Bud: 700 SEK

Slutar om 6 timmar 6 minuter

SNURRSTOL, 2000-tal

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 6 timmar 8 minuter

GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 300 x 75 cm

Värdering: 1 800

Bud: 200 SEK

Slutar om 6 timmar 8 minuter