Auktioner Konst & Grafik Francisco de Zurbarån 1598-1664 Olja pÄ duk (Efter)

Bilder Francisco de Zurbarån 1598-1664 Olja pÄ duk (Efter)

Francisco de Zurbarån 1598-1664 Olja pÄ duk (Efter)

150 SEK

VĂ€rdering: 3 000 SEK

"La Santa Faz / The Holy Face"
Originalet utförd Är 1631.
OkÀnd konstnÀr / Oidentifierad konstnÀr.
StÀmplad pÄ duk & spÀnnram: Kopia efter original pÄ Nationalmuseum.

MÄtt pÄ duk: 69 x 57 cm
MĂ„tt inklusive ram: 80 x 67 cm

Konditionsrapport: Lagad reva i duken, Mindre mÀrken & Äldersbaserat slitage, Inga övriga anmÀrkningar.

Francisco de ZurbarĂĄn 1598-1664 Oil on canvas (After)
The original painted in year 1631.
Unknown artist / Unidentified artist.
Stamped on canvas & tension frame: Copy after original at the National Museum.

Dimensions of canvas: 69 x 57 cm
Dimensions including frame: 80 x 67 cm

Condition report: Repaired tear in the canvas, Minor marks & age-based wear, No other remarks.

FormvÀgen 3
906 21 UmeÄ
VĂ€sterbotten

Peuget 504 GL Automot, HPR 364 Nr: 302

VĂ€rdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 2 timmar 49 minuter

Mercedes 230, ABR 811 Nr: 303

VĂ€rdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 2 timmar 49 minuter

Ford Granada GXL Nr: 304

VĂ€rdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 2 timmar 49 minuter

Mercedes 280 E, JRE 450 Nr: 305

VĂ€rdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 2 timmar 49 minuter