Auktioner Konst & Grafik Vera Frisén 1910-1990 Olja på duk

Bilder Vera Frisén 1910-1990 Olja på duk

Vera Frisén 1910-1990 Olja på duk

11000 SEK

Värdering: 15 000 SEK

Porträtt föreställande konstnären Eva Rundlöf 1910-1989.
Signerad: Frisén
Olja på duk uppfodrad på duk:

Mått på duk: 33,5 x 22 cm
Mått inklusive ram: 34,5 x 23,5 cm

Konditionsrapport: Mindre krackeleringar & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.

Vera Frisen 1910-1990 Oil on canvas
Portrait depicting the artist Eva Rundlöf 1910-1989.
Signed: Frisén
Oil on canvas mounted on canvas:

Dimensions of canvas: 33.5 x 22 cm
Dimensions including frame: 34.5 x 23.5 cm

Condition report: Minor cracks & age-based wear, No other remarks.

TALLRIKAR 6+6 Egersund D:23 cm

Värdering: -

Bud: 90 SEK

LJUSLYKTOR & VAS Hadeland Norge Vas H:20 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

LJUSSTAKE Boda Åfors Bertil Vallien H:19 cm

Värdering: -

Bud: 60 SEK

SEDLAR & MYNT svenska och Euro

Värdering: -

Bud: 70 SEK

Slutar om 7 minuter