Bilder 5st Kinesiska Tallrikar Qing 1800-tal (5st)
Fem tallrikar tillverkade i Kina med handmålad dekor.
Troligtvis tillverkade under sen Qing-dynasti 1800-tal
Ej märkta.
Diametermått: 22 cm
Konditionsrapport: Mindre kantnagg & hårsprickor, personnummer på undersidorna, Åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
5 pcs Chinese Plates Qing from the 19th century (5 pcs)
Five plates made in China with hand painted decoration.
Probably made during the late Qing dynasty 19th century
Not marked.
Diameter measurement: 22 cm
Condition report: Minor edge nicks & hairline cracks, social security number on the bottom pages, Age-based wear, No other remarks.
Värdering: 10 000 SEK
Högsta bud:Bud: 9 600 SEK
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 3 000 SEK