Bilder Johan Tirén 1853-1911 Akvarell på papper

Johan Tirén 1853-1911 Akvarell på papper

26000 SEK

Värdering: 35 000 SEK

Skidåkande samer i fjälllandskap.
Akvarell & täckvitt på papper.
Signerad: Johan Tirén
Daterad: 1895

Mått bildyta: 77 x 55 cm

Konditionsrapport: Slitage på ram, Inga övriga anmärkningar.

Johan Tiren 1853-1911 Watercolor on paper
Skiing Sami in a mountain landscape.
Watercolor & off-white on paper.
Signed: Johan Tirén
Dated: 1895

Image area dimensions: 77 x 55 cm

Condition report: Wear on frame, No other remarks.

LJUSLAMPETT H:24 cm

Värdering: -

Bud: 70 SEK

FÖNSTER med karm. 90x140cm

Värdering: -

Bud: 750 SEK

BRANDBIL plåt batteridriven Modern Toys Japan L:32 cm (defekter förekommer, lucka mm saknas)

Värdering: -

Bud: 175 SEK

GRINDAR I smide, från 1925. B:ca 280 cm totalt.

Värdering: -

Bud: 600 SEK