Bilder Pekka Vähäkangas Kniv 2000-tal

Pekka Vähäkangas Kniv 2000-tal

8200 SEK

Värdering: 12 000 SEK

Finland
Kniv med skaft i mammut och bolster i brons. Skaftets mellanlägg i brons och vulkanfiber.
Slida i garvat läder.
Damaskus-blad signerat: PV

Total längd: 28 cm
Längd kniv: 25 cm

Pekka Vähäkangas Knife from the 21th century
Finland
Knife with handle in mammoth and bolster in bronze. The shaft spacer in bronze, and volcanic fiber.
Sheath in tanned leather.
Damascus blade signed: PV

Total length: 28 cm
Knife length: 25 cm

Condition report: No remarks

DÄCK 4st, fram

Värdering: -

Bud: 400 SEK

VAGNSHJUL 18-1900 tal. D:102cm

Värdering: -

Bud: 150 SEK

MOTORSÅG Stihl MS 241 C-MQ . Provstartad

Värdering: -

Bud: 3 500 SEK

LJUSSTAKAR Skultuna o BRICKA Största H:9 cm

Värdering: -

Bud: 150 SEK