Bilder Hoi Lebadang 1921-2015 Olja på duk

Hoi Lebadang 1921-2015 Olja på duk

19000 SEK

Värdering: 4 000 SEK

Quang Tri, Vietnam
Stilleben av blommor i rött och orange mot mörkblå botten
Signerad: Lebadang
Daterad: 1959, Paris

Mått på duk: 66 x 54 cm
Mått inklusive ram: 76 x 65 cm

Konditionsrapport: Slitage på ram, mindre ytslitage på dukens högra kant, mindre färgbortfall, inga övriga anmärkningar

Hoi Lebadang 1921-2015 Oil on canvas

Quang Tri, Vietnam
Still life of flowers in red and orange against a dark blue background
Signed: Lebadang
Dated: 1959, Paris

Dimensions of canvas: 66 x 54 cm
Dimensions including frame: 76 x 65 cm

Condition report: Wear on frame, minor surface wear on the right edge of the canvas, minor loss of color, no other remarks

Säng, Grange

Värdering: -

Bud: 1 000 SEK

Slutar om 6 timmar 9 minuter

Bokhylla, Royal System, Poul Cadovius

Värdering: -

Bud: 2 600 SEK

Slutar om 6 timmar 9 minuter

Soffa

Värdering: -

Bud: 1 500 SEK

Slutar om 6 timmar 9 minuter

Matta, Orientalisk

Värdering: -

Bud: 1 000 SEK

Slutar om 6 timmar 10 minuter