Bilder Oljemålning Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Gammal dam. Signerad. Olja på duk, 48x61 cm, yttermått inklusive ram: 66x78, proveniens medföljande intyg skrivet/signerad av konstnären om att målningen har varit med på utställning i Sundsvall ´69
text2