Auktioner Oljemålning Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Gammal dam. Signerad. Olja på duk, 48x61 cm, yttermått inklusive ram: 66x78, proveniens medföljande intyg skrivet/signerad av konstnären om att målningen har varit med på utställning i Sundsvall ´69

Bilder Oljemålning Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Gammal dam. Signerad. Olja på duk, 48x61 cm, yttermått inklusive ram: 66x78, proveniens medföljande intyg skrivet/signerad av konstnären om att målningen har varit med på utställning i Sundsvall ´69

Oljemålning Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Gammal dam. Signerad. Olja på duk, 48x61 cm, yttermått inklusive ram: 66x78, proveniens medföljande intyg skrivet/signerad av konstnären om att målningen har varit med på utställning i Sundsvall ´69

900 SEK

Värdering: - SEK

text2

Auktionshuset Metropol

Sveavägen 116
113 50 Stockholm

info@metropol.se
08- 673 48 80

Helge Kemner, olja på pannå, åkermark med gårdsgavel

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Oidentifierbar konstnär, olja på duk, fjällstuga

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Redahylla, rakmodell med 10 skeppor och en burk

Värdering: -

Bud: 960 SEK

Hans Ripa, pastell, småbåtshamn

Värdering: -

Bud: 0 SEK