Auktioner Konst & Grafik Calle Örnemark 1933-2015

Bilder Calle Örnemark 1933-2015

Calle Örnemark 1933-2015

1200 SEK

Värdering: 200 SEK

tempera på papper, komposition, monogramsignerad, rammått 100x70

Auktionskammaren i Vätterbygden

Lillgatan 28
554 51 Jönköping

info@auktionskammaren.se
Tel: 036-35 14 60, 070-444 36 89

Parti tavlor, bonader och ramar, största mått 43x32 cm

Värdering: 50

Bud: 60 SEK

Slutar om 8 timmar 1 minut

Signerad olja på duk, "Vinedigmotiv" mått 40 x 45 cm

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 timmar 9 minuter

N.Neilsen olja på duk, "Marint motiv", mått 50 x 70 cm

Värdering: 50

Bud: 180 SEK

Slutar om 8 timmar 10 minuter

Tryck på duk, 2 st.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 timmar 11 minuter