Auktioner Konst & Grafik Charles Portin 1889-1980

Bilder Charles Portin 1889-1980

Charles Portin 1889-1980

300 SEK

Värdering: 200 SEK

gouache, "Konkretasition i Kurviformer", signerad -49, bildmått 28,5x22,5, rammått 47x41 (passepartout gulnad)

Auktionskammaren i Vätterbygden

Lillgatan 28
554 51 Jönköping

info@auktionskammaren.se
Tel: 036-35 14 60, 070-444 36 89

Parti tavlor, bonader och ramar, största mått 43x32 cm

Värdering: 50

Bud: 60 SEK

Slutar om 6 timmar 11 minuter

Signerad olja på duk, "Vinedigmotiv" mått 40 x 45 cm

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 6 timmar 19 minuter

N.Neilsen olja på duk, "Marint motiv", mått 50 x 70 cm

Värdering: 50

Bud: 180 SEK

Slutar om 6 timmar 20 minuter

Tryck på duk, 2 st.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 6 timmar 21 minuter