Bilder Arthur Percy 1886-1976
Arthur Percy 1886-1976
teservis 28 delar "Grand", Uppsala Ekeby Gefle, blå glasyr med förgylld kantdekor, höjd 8-20, diameter 11-19 (smärre krackelering, bruksslitage)