Bilder Carl Malmsten 1888-1972
matbord "Guanabara", 1900-talets mitt, fanerat i mahogny och valnöt, ben i bok, sarg med intarsiadekor av olika träslag, 3 iläggsskivor, höjd 74, diameter 125, total längd 275 (skivan med smärre krackelering, iläggsskivor med mindre stötmärken)
Slutar om 5 timmar 5 minuter
Slutar om 5 timmar 5 minuter
Slutar om 5 timmar 5 minuter