Auktioner Möbler Jugend - Rundabord / rökbord med tillbehör samt förvaring, 1900-talets första del.

Bilder Jugend - Rundabord / rökbord med tillbehör samt förvaring, 1900-talets första del.

Jugend - Rundabord / rökbord med tillbehör samt förvaring, 1900-talets första del.

100 SEK

Värdering: 100 SEK

Bord med avtagbar bricka i koppar och förvaringsutrymme samt tidningsställ,
Medföljer bricka med skålar samt tändstickshållare i hamrad koppar.
Höjd 71 cm,
Diameter 60 cm,
Förekommer lagning annars i stabilt samt ok skick.

Smålandsauktioner

Illervägen 4
352 45 Växjö

kontoret@smalandsauktioner.se
0470-57 13 88

BÖRGE LINDAU & BO LINDEKRANTZ "RITZ CHAIR 1" PARET STOLAR, LAMMHULTS

Värdering: 200

Bud: 250 SEK

Slutar om 17 timmar 29 minuter

SKÄNK/SIDEBOARD, MAHOGNY, 1940/1950-TAL

Värdering: 200

Bud: 250 SEK

Slutar om 17 timmar 35 minuter

PARET FÅTÖLJER, MAHOGNY, NYROKOKOSTIL

Värdering: 200

Bud: 200 SEK

Slutar om 17 timmar 47 minuter

SKÅP, NYRENÄSSANS, EK, 1880/1890-TAL

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

Slutar om 17 timmar 57 minuter