Bilder Terrakotakrigare 3st och 1st häst, Stengods, Stämplade, Kina 1900-tal.
Terrakotakrigare 3st och 1st häst, Stengods, Stämplade, Kina 1900-tal.
Höjd på knäböjande soldat 14cm,
Höjd på häst 11cm längd 13cm
Höjd på stående soldater från 16cm till 17cm,
Bra skick.