Auktioner Möbler Salongsgrupp gustaviansk stil c.1900

Bilder Salongsgrupp gustaviansk stil c.1900

Salongsgrupp gustaviansk stil c.1900

2200 SEK

Värdering: 200 SEK

soffa, bord, 1 par taburetter, 4 stolar samt 4 karmstolar, rikt träskuren dekor, förgylld delvis med bladguld, fasta stoppade sitsar, ryggar och armlän, bordet med marmorskiva, soffans höjd 90, bredd 134, bordets höjd 75, bredd 117x75, proveniens: Dicksonska Palatset, Göteborg (sidenklädsel med smärre fläckar och slitage/skador) (12)

Auktionskammaren i Vätterbygden

Lillgatan 28
554 51 Jönköping

info@auktionskammaren.se
Tel: 036-35 14 60, 070-444 36 89

TRÄDGÅRDSMÖBEL, 4 delar, 1900-tal.

Värdering: 20

Bud: 40 SEK

Slutar om 5 timmar 5 minuter

FÅTÖLJ samt FOTPALL, Chesterfield, 1900-tal.

Värdering: 20

Bud: 525 SEK

Slutar om 5 timmar 5 minuter

SOFFA, nyrokokostil, 1900-tal.

Värdering: 20

Bud: 20 SEK

Slutar om 5 timmar 5 minuter

SOFFBORD, 1900-tal.

Värdering: 20

Bud: 20 SEK

Slutar om 5 timmar 5 minuter