Bilder Salongsgrupp gustaviansk stil c.1900
soffa, bord, 1 par taburetter, 4 stolar samt 4 karmstolar, rikt träskuren dekor, förgylld delvis med bladguld, fasta stoppade sitsar, ryggar och armlän, bordet med marmorskiva, soffans höjd 90, bredd 134, bordets höjd 75, bredd 117x75, proveniens: Dicksonska Palatset, Göteborg (sidenklädsel med smärre fläckar och slitage/skador) (12)
Slutar om 5 timmar 5 minuter
Slutar om 5 timmar 5 minuter
Slutar om 5 timmar 5 minuter