Bilder SKRIVBYRÅ, empire, tidigt 1800-tal
fanerad i flertalet träslag, bland annat björk och alm, dekor av svärtade kolonner samt mässingsapplikationer, invändig lådinredning med draghandtag av lejonmaskaroner, höjd 107, 100 x 47 cm
Värdering: 7 000 SEK
Högsta bud:Bud: 5 800 SEK
Slutar om 4 timmar 3 minuter
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 300 SEK
Slutar om 4 timmar 5 minuter
Slutar om 4 timmar 7 minuter