Auktioner Konst & Grafik John Bauer 1882-1918

Bilder John Bauer 1882-1918

John Bauer 1882-1918

2100 SEK

Värdering: 200 SEK

litografi "Trollens styfdotter", no 10 ur sviten Troll 1915, bladstorlek 11x14,5, rammått 32,5x23 (ej examinerad ur ram)

Auktionskammaren i Vätterbygden

Lillgatan 28
554 51 Jönköping

info@auktionskammaren.se
Tel: 036-35 14 60, 070-444 36 89

IVAR MORSING (1919-2009), olja på pannå, ''Drömmaren'', sign. I Morsing, dat.56

Värdering: 100

Bud: 1 800 SEK

Slutar om 13 timmar 27 minuter

SVEN LJUNGBERG (1913-2010), Olja på duk, sign. Sven Ljungberg, dat. -88

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

SVEN X:et ERIXSON (1899-1970), Olja på duk, "Från Mekrossla", dat. 1951.

Värdering: 100

Bud: 8 000 SEK

SVEN LJUNGBERG (1913-2010), Olja på duk, sign. Sven Ljungberg

Värdering: 100

Bud: 1 200 SEK