Auktioner Konst & Grafik John Bauer 1882-1918

Bilder John Bauer 1882-1918

John Bauer 1882-1918

2 månader 16 timmar 4 minuter

2024-05-26 17:00

2800 SEK

Värdering: 200 SEK

litografi "Trollens styfdotter", no 10 ur sviten Troll 1915, bladstorlek 11x14,5, rammått 32,5x23 (ej examinerad ur ram)

Auktionskammaren i Vätterbygden

Lillgatan 28
554 51 Jönköping

info@auktionskammaren.se
Tel: 036-35 14 60, 070-444 36 89

3st tavlor bl a M.Bodwall "Poträtt" + 2st "Stilleben", största 49x41

Värdering: 100

Bud: 0 SEK

Tavla

Värdering: 20

Bud: 60 SEK

Västergötland

Dickx olja duk 60x80

Värdering: 100

Bud: 0 SEK

Väggrelief 1950-tal

Värdering: 100

Bud: 0 SEK