Auktioner Speglar Uno & Östen Kristiansson

Bilder Uno & Östen Kristiansson

Uno & Östen Kristiansson

300 SEK

Värdering: 200 SEK

spegel 1960/70-tal, Luxus Vittsjö, ek, diameter 56

Auktionskammaren i Vätterbygden

Lillgatan 28
554 51 Jönköping

info@auktionskammaren.se
Tel: 036-35 14 60, 070-444 36 89

SPEGEL, Empire, förgylld & bronserad, 1800-talets första hälft, Sverige, kvicksilverfolierat glas

Värdering: 100

Bud: 1 600 SEK

Slutar om 14 timmar 33 minuter

SPEGEL, empire, bronserad, förgylld, 1800-tal

Värdering: 100

Bud: 500 SEK

SPEGEL, Empire, Nordeuropa, 1800-tal, facetterat glas

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

SPEGEL, 1860-tal, empire, troligen originalglas, bronserad och bemålad

Värdering: 100

Bud: 800 SEK