Bilder Bruno Mathsson 1907-1988
Bruno Mathsson 1907-1988
vilstol "Pernilla 3" Dux, stomme av bok, ljus textilklädsel, lös dyna, längd 165, bredd 80 (slitage/skador - i behov av renovering, fläckar)