Bilder Erik Sigfrid Persson 1898-1983
Erik Sigfrid Persson 1898-1983
tillskriven, vilstol "Lysmasken", Möbel Kultur AB Hörby 1960/70-tal, zig zag formad, stomme i bemålat stål, dyna i tegelfärgat sinn, längd 156, bredd 60 (bruksslitage)