Auktioner Möbler Mathsson, Bruno, fåtölj, böjträ med naturfärgad läderklädsel, "Eva låg", design 1941, brännstämplad, medföljer röd, stoppad överdragsklädsel

Bilder Mathsson, Bruno, fåtölj, böjträ med naturfärgad läderklädsel, "Eva låg", design 1941, brännstämplad, medföljer röd, stoppad överdragsklädsel

Mathsson, Bruno, fåtölj, böjträ med naturfärgad läderklädsel, "Eva låg", design 1941, brännstämplad, medföljer röd, stoppad överdragsklädsel

4600 SEK

Värdering: 2 200 SEK

Hallands Auktionsverk AB

Nässjögatan 6
302 47 Halmstad

info@hallandsauktionsverk.se
Tel: 035-15 69 00, Fax: 035-15 69 05

ARNE JOHANSSON (1928-2012), färglitografi, signerad och numrerad 58/250

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Slutar om 33 minuter

SKÅLAR, 2 st, glas, etikettmärkta, 1900-talets mitt

Värdering: 500

Bud: 250 SEK

Slutar om 35 minuter

VÄGGLAMPA, metall, sannolikt Italien, 1900-talets andra hälft

Värdering: 600

Bud: 350 SEK

Slutar om 37 minuter

SKEDAR, 8 del, silver, 1805-1831, tot vikt ca 470 g

Värdering: 2 500

Bud: 3 000 SEK

Slutar om 39 minuter