Bilder Säng. Uma-sängen, hopfällbar, trä, tidigt 1900-tal.
Säng. Uma-sängen, hopfällbar, trä, tidigt 1900-tal.
Mäter hopfälld ca: 47cm hög & 36,5x85cm.
Mäter utfälld ca: 80x166cm.
Bruksslitage, färgbortfall, ett ben är löst, odör.