Bilder Fåtölj. Skuren valnöt med dubbel rottingklädsel, Chippendale-stil, 1900-talets hälft.
Mäter ca: 77cm hög, 78cm bred, 70cm djup & 25,5cm i sitthöjd.
Bruksslitage, skav, märken.
Medföljer sittkudde & ryggkudde som är solblekta & fläckiga.
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 400 SEK