Auktioner Möbler Fåtölj. Skuren valnöt med dubbel rottingklädsel, Chippendale-stil, 1900-talets hälft.

Bilder Fåtölj. Skuren valnöt med dubbel rottingklädsel, Chippendale-stil, 1900-talets hälft.

Fåtölj. Skuren valnöt med dubbel rottingklädsel, Chippendale-stil, 1900-talets hälft.

140 SEK

Värdering: - SEK

Mäter ca: 77cm hög, 78cm bred, 70cm djup & 25,5cm i sitthöjd.
Bruksslitage, skav, märken.
Medföljer sittkudde & ryggkudde som är solblekta & fläckiga.

Laholms Auktioner

Kristianstadsvägen 65
Laholm Laholm

info@laholmsauktioner.se
0737564902

Stekfat mm Gustavsberg "Carrara"

Värdering: 500

Bud: 100 SEK

BORD med låda, 1900 talets första hälft. H:78x 125x 90cm

Värdering: -

Bud: 400 SEK

Golvlampor, 2st, Ikea, h = 160 cm

Värdering: 400

Bud: 50 SEK

Allmogeförkläde mm

Värdering: 300

Bud: 800 SEK