Karljohan Auktioner AB

Auktionshusets profil

Karljohan Auktioner AB

Karljohan Auktioner är ett modernt auktionshus placerat i södra Skåne, med ca 15 minuter till Lund och Malmö inte mer än 25 minuter bort.

I och med goda fraktlösningar förmedlar vi våra objekt över hela landet, och för den delen även utanför Sveriges gränser.

Auktionerna sker via regelbundna webbauktioner. För att bli kund registrerar man sig enkelt på vår hemsida eller besöker oss på plats i Södra Sandby.

Objekten marknadsförs, förutom på hemsidan, också aktivt i sociala medier, där vi har stark närvaro.

Tack vare av att vår personal har lång tidigare erfarenhet av auktioner så håller både beskrivningar och bildmaterial högsta kvalitet.

Vi tar emot både enskilda objekt och förmedlar kompletta hem eller dödsbon. Där vi också, genom samarbetspartner, kan vara behjälplig med flyttstädning.

Hos oss kan ni alltid räkna med att era objekt blir omhändertagna med största omsorg.

Websida: www.karljohanauktioner.se

Kontakta Karljohan Auktioner AB

Fogsvansen 14
247 32 Södra Sandby

0735148793

info@karljohanauktioner.se

Aktuella auktioner

Chanel No 5, parfymflaskor, 3 st, butiksdisplay

Värdering: 800

Bud: 120 SEK

Slutar om 8 dagar

Ingalill Sjöblom, väggbonad, signerad, 95x73 cm

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 dagar

Oidentifierad fotograf, signerat, 53x43 cm

Värdering: 150

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 dagar

VHS-spelare, Tensai

Värdering: 150

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 dagar

Beck & Jung, utställningsaffisch, signerad, 101x71 cm

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 dagar

Lampor, ett par

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 dagar

Lars Hellsten, skulptur, glas, Skruf

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 dagar

Böcker om Malmö, 2 st, "Dokument Malmö", "Malmö"

Värdering: 250

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 dagar

Oidentifierad konstnär, olja på duk, blomstestilleben

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 dagar

Matmöbel, 5 delar, 80-tal, Skaraborgs Möbelindustri

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 dagar

Carl Riborg, olja på duk, motiv med mölla, signerad, 59x31 cm

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 dagar

Carl Riborg, olja på duk, kustmotiv med båtar, signerad, 55x28 cm

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Slutar om 8 dagar

Visa fler objekt