Objektlistning för auktion

Arvika Auktionsverk AB

24 Nov

TRÄDGÅRDSGRUPP stolar 4st med gungfunktion & stapelbara & bord H:65cm D:100cm (slitage, något armstöd löst) OBS! 25% moms tillkommer på klubbat pris.

Värdering: -

Bud: 500 SEK

BAKBORD/BOCKBORD 1900 tal. H:77x 135x 80cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

SKÅP/SIDEBOARD med reliefdekor, 1900 talets första hälft. H:112x 65x 45cm (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 175 SEK

SOFFBORD 1900 talets andra hälft. H:61x 140x 70cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

LÖVBLÅS & LÖVSUG, Black&Decker (ej funktionstestade)

Värdering: -

Bud: 70 SEK

parti BARBIELEKSAKER

Värdering: -

Bud: 350 SEK

SÅGBÄNK hopvikbar H:45x 62x 60cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

BÄNK, äldre, B: 86cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

BORD med stol, stol med vikbart ryggstöd, skuren dekor. H:58cm D:54cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

KAMERASTATIV OSK 2001, justebar höjd.

Värdering: -

Bud: 50 SEK

PARAPLYSTÄLL med paraplyer & käpp. H:45cm

Värdering: -

Bud: 90 SEK

SKYLTDOCKOR 2st, underdel & överdel. H:87cm överdel

Värdering: -

Bud: 50 SEK

BORD, rokokostil, H: 64x 91x 59cm (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 50 SEK

PARAPLYSTÄLL handgjort, i metall. H:77cm

Värdering: -

Bud: 225 SEK

RADIO, ITT Standard "Cavalcade", 1900-talets mitt, H: 20x 65x 24cm (slitage, skador, ej funktionstestad)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

INSATS till tvättgryta, koppar H: 40cm D: ca 65cm (slitage)

Värdering: -

Bud: 175 SEK

STÄD, H: 30cm

Värdering: -

Bud: 100 SEK

SEKRETÄR Gustaviansk stil, fanerat i mahogny, 1900 tal. H:102x 83x 41cm

Värdering: -

Bud: 125 SEK

BADRUMSSKÅP, Svedbergs, H: 50x 85x 12cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

GOLVUR, H: 194cm (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

SÄNGBORD paret, H: 65x 42x 46cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

SÄNGBORD med stenskiva, H: 72x 42x 33cm

Värdering: -

Bud: 150 SEK

AVLASTNINGSBORD, äldre, H: 74x 60x 44cm (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 100 SEK

SKÄNK, 1900-tal, H: 118x 154x 46cm (använt skick)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

VITRINSKÅP med bakomliggande hyllplan, modern tillverkning. OBS! belysningen som syns på bilden är bortmonterad. H: 202x 80x 30cm

Värdering: -

Bud: 225 SEK

SLAGBORD, äldre, senare renoveringar, H: 72x 110x 64cm + 2st slag: 63cm/st

Värdering: -

Bud: 100 SEK

BLOMBORD 1900 tal. H:75x 94x 64cm

Värdering: -

Bud: 80 SEK

KOPPARBALJA äldre. H:33cm D:68cm

Värdering: -

Bud: 600 SEK

FOTPALL, klädd i skinn, H: 38cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

TÄLT, Jofa "170 31 Rhodos"

Värdering: -

Bud: 150 SEK

SKJUTDÖRRAR med glas.150x200cm

Värdering: -

Bud: 150 SEK

SPEGELDÖRR oanvänd. 72x204cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

INNERDÖRR med karm. 80x210cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

SPJÄLSÄNG, Ikea, H: 92x 115x 62cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

RÖLAKAN, 140x200cm

Värdering: -

Bud: 225 SEK

TRASMATTOR 3st. 70x195cm (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

ÄLGHORN, 8 taggar, B: 104cm

Värdering: -

Bud: 200 SEK

MATTOR 2st, största: 55x82cm (slitage)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

MATTA Rölakan, signerad "E", 136x195cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

TRASMATTA, 145x210cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

MATTOR 2st, största: 77x117cm (slitage)

Värdering: -

Bud: 50 SEK

MATTA, Handknuten. ca 161x207cm

Värdering: -

Bud: 1 350 SEK

MATTA, handknuten. 94x196cm (slitage)

Värdering: -

Bud: 50 SEK

MATTA Silke, handknuten. 81x242cm

Värdering: -

Bud: 425 SEK

MATTA, 58x88cm

Värdering: -

Bud: 60 SEK

MATTA, handknuten. 97x154cm (slitage)

Värdering: -

Bud: 80 SEK

MATTA, 125x222cm (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

STOLAR 3st, Gustaviansk stil, 1900 tal. (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 50 SEK

STOL Kurbitsmålad, 1900 talets första hälft. (slitage)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

VÄGGHYLLA i furu, H: 78x 54x 17cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

PARTY COOLER Andersson. H:78cm D:45cm

Värdering: -

Bud: 450 SEK

KASSAAPPARAT, National, 1900-talets första hälft, H: 53x 50x 41cm (fint skick, fungerar)

Värdering: -

Bud: 325 SEK

STAFFLI, H: 195cm

Värdering: -

Bud: 60 SEK

BARNCYKEL Baronia, rammått: 27cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

CANVASTAVLA 90x120cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

CANVASTAVLA 80x110cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

PLANSCH Donald Duck, Disney. 66x98cm

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Värdering: -

Bud: 125 SEK

TAVLA Albert Buikema, olja på duk. 40x50cm bildytans mått

Värdering: -

Bud: 0 SEK

TAVLA Hugo Palmqvist, olja på duk. 56x26cm bildytans mått

Värdering: -

Bud: 60 SEK