Auktioner Belysning Bordslampa/Golvvas, porslin, Kina, 18/1900-tal, höjd på vasen 55 cm, total höjd 109 cm

Bilder Bordslampa/Golvvas, porslin, Kina, 18/1900-tal, höjd på vasen 55 cm, total höjd 109 cm

Bordslampa/Golvvas, porslin, Kina, 18/1900-tal, höjd på vasen 55 cm, total höjd 109 cm

2 timmar 2 minuter

2024-09-28 21:26

15500 SEK

Värdering: 8 000 SEK

Sikö Auktioner

Alevägen 1
291 62 Kristianstad

info@sikoauktioner.se
Tel: 044-12 87 60

Mårten Andersson olja på duk "Näktergalen" signerad Mårten A 1962

Värdering: -

Bud: 26 500 SEK

Slutar om 10 timmar 31 minuter

Salsskåp Barock-stil, tidigt 1900-tal

Värdering: -

Bud: 4 200 SEK

Slutar om 10 timmar 32 minuter

Skänkskåp allmoge, 1800-tal

Värdering: -

Bud: 2 400 SEK

Slagbord 1800-tal

Värdering: -

Bud: 650 SEK