Auktioner Kontorsstol Humanscale Freedom Chair

Bilder Kontorsstol Humanscale Freedom Chair

Kontorsstol Humanscale Freedom Chair

12 timmar 16 minuter

2024-11-15 15:00

1400 SEK

Värdering: 3 500 SEK

Kontorsstol från Humanscale. Modellen heter Freedom och är formgiven av Niels Diffrient, högt betraktad inom ergonomisk möbeldesign.

Skapad för att ge optimal komfort under långa arbetsdagar, anpassar sig stolen till användarens rörelser och erbjuder ett dynamiskt stöd. Den intuitiva utformningen främjar en naturlig sittposition. Stolen är klädd i svart tyg och har detaljer i krom.

Höj & sänkbar sits, Höj & sänkbar rygg, Justerbart sittdjup, Gunga, Justerbara Armstöd

Smärre slitage. Små märken på armstöden/dyna förekommer.

Rekomo Auctions

Flöjelbergsgatan 11-13
431 37 Mölndal
Göteborg

auctions@rekomo.se
010-3333 111

Värdering: 3 500

Bud: 1 400 SEK

Göteborg

Slutar om 12 timmar 16 minuter

Bord Fritz Hansen, Bruno Mathsson, Piet Hein, Arne Jacobsen

Värdering: 5 000

Bud: 550 SEK

Göteborg

Slutar om 12 timmar 18 minuter

Soffbord deNona X marmor

Värdering: 3 500

Bud: 0 SEK

Göteborg

Slutar om 12 timmar 20 minuter

4st Stolar Ton NO 30

Värdering: 14 000

Bud: 0 SEK

Göteborg

Slutar om 12 timmar 22 minuter