Auktioner TERRIN med lock och fat, flintgods, flytande blått, Gustavsberg, 1800-tal. Höjd: 22cm Längd fat: 37cm. 2st pyttenagg på insidan av terrin, se extrabild. liten krackelering på fatet.

Bilder TERRIN med lock och fat, flintgods, flytande blått, Gustavsberg, 1800-tal. Höjd: 22cm Längd fat: 37cm. 2st pyttenagg på insidan av terrin, se extrabild. liten krackelering på fatet.

TERRIN med lock och fat, flintgods, flytande blått, Gustavsberg, 1800-tal. Höjd: 22cm Längd fat: 37cm. 2st pyttenagg på insidan av terrin, se extrabild. liten krackelering på fatet.

1 timme 38 minuter

2026-01-15 22:39

250 SEK

Värdering: - SEK

Auktionera

Stormgatan 20
652 21 Karlstad

info@auktionera.se
072 738 38 28

17 timmar

650 SEK

17 timmar
17 timmar
17 timmar