Auktioner TERRIN med lock och fat, flintgods, flytande blått, Gustavsberg, 1800-tal. Höjd: 22cm Längd fat: 37cm. 2st pyttenagg på insidan av terrin, se extrabild. liten krackelering på fatet.
Bilder TERRIN med lock och fat, flintgods, flytande blått, Gustavsberg, 1800-tal. Höjd: 22cm Längd fat: 37cm. 2st pyttenagg på insidan av terrin, se extrabild. liten krackelering på fatet.
TERRIN med lock och fat, flintgods, flytande blått, Gustavsberg, 1800-tal. Höjd: 22cm Längd fat: 37cm. 2st pyttenagg på insidan av terrin, se extrabild. liten krackelering på fatet.