Bilder Kina 5 delar
Kina 5 delar
sejdel Jianqing 1796-1820, fiskformad hänkel, höjd 13 (spricka och kantnagg), skål höjd 5, diameter 11, vas höjd 13,5, vas höjd 14,5, skålfat sen Qing/1900-tal, 21x12, samtliga med blåvit underglasyrdekor
12 timmar
Stockholm
12 timmar
Stockholm
12 timmar
Stockholm
12 timmar
Stockholm