Auktioner Orientaliskt Kina 5 delar

Bilder Kina 5 delar

Kina 5 delar

0 SEK

Värdering: - SEK

sejdel Jianqing 1796-1820, fiskformad hänkel, höjd 13 (spricka och kantnagg), skål höjd 5, diameter 11, vas höjd 13,5, vas höjd 14,5, skålfat sen Qing/1900-tal, 21x12, samtliga med blåvit underglasyrdekor

Auktionskammaren i Vätterbygden

Lillgatan 28
554 51 Jönköping

info@auktionskammaren.se
Tel: 036-35 14 60, 070-444 36 89