Bilder Bror Eriksson, blandteknik, 2st, signerade.
Bror Eriksson, blandteknik, 2st, signerade.
Bildmått 16 x 19 och 19 x 20 cm. Signerade och daterade Bror Eriksson 1951 och 1957. Akvarell och tusch med akvarell. Uppsalamotiv. Vaksala, 40-tal. Ångelstagård, Vaksala.