Bilder Fat, lergods, Bo Fajans, Ø 33 cm

Fat, lergods, Bo Fajans, Ø 33 cm

10 månader 8 dagar

2023-06-11 17:20

100 SEK

Värdering: 250 SEK

Vas, fat, glaserat lergods, dekor av blommor, Bo Fajans, diameter ca 33 cm

Karljohan Auktioner AB

Fogsvansen 14
247 32 Södra Sandby

info@karljohanauktioner.se
0735148793

HÄNGE MED KEDJA, silver, med lila och vita stenar, 1900-/2000-tal

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Slutar om 5 timmar 26 minuter

ARTUR LINDQVIST, 6 st trädgårdsstolar, "A2", Grythyttan, 1900-talets andra hälft

Värdering: 7 000

Bud: 6 000 SEK

Slutar om 5 timmar 28 minuter

MATTA, Kelim, ca 292 x 201 cm

Värdering: 6 000

Bud: 0 SEK

Slutar om 5 timmar 30 minuter

FERRUCIO LAVIANI, taklampa, "Fly", Kartell, Italien

Värdering: 500

Bud: 0 SEK

Slutar om 5 timmar 32 minuter