Bilder Kinesiska Vaser Cloisonné 1900-tal (2 st)

Kinesiska Vaser Cloisonné 1900-tal (2 st)

300 SEK

Värdering: 1 000 SEK

Vaser tillverkad i Kina med emaljerad dekor på mässing.
Ej stämplade.
Troligtvis tillverkad under 1900-talets första hälft.

Höjd: 13 cm

Konditionsrapport: Mindre märken, repor & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.

Chinese vases Cloisonne from the 20th century
Vases made in China with enameled decor on brass.
Not stamped.
Probably manufactured in the first half of the 20th century.

Height: 13 cm

Condition report: Minor marks, scratches & age-based wear, No other remarks.

Ljuslykta järn, 1970-1980 tal + takljushållare metall

Värdering: -

Bud: 0 SEK

14 Figurin

Värdering: -

Bud: 20 SEK

Närke

Taklampa, överfångskristall, Böhmen

Värdering: 500

Bud: 1 100 SEK

Norrbotten

Cecil Valeur original litografier, 6 stycken

Värdering: -

Bud: 50 SEK