Bilder Set Smycken i Förgyllt Silver med granater 1880-tal (2st)
Set Smycken i Förgyllt Silver med granater 1880-tal (2st)
Smyckesset av förgyllt silver dekorerad med granater.
Längd halsband: 43 cm
Längd armband: 20 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage och repor, två stenar på halsband borta, säkerhetskedja borta, inga övriga anmärkningar
Set Jewellery Gilded Silver from the 20th century (2 parts)
Set of gilded silver jewellery decorated with granades.
Length of necklace: 43 cm
Length of bracelet: 20 cm
Condition report: Minor usage wear and scratches, two stones on necklace missing, safety chain missing, no other remarks