Bilder Soppslev, silver 830/trä, Andreas Simeon Eskelund, Visby 1858.

Soppslev, silver 830/trä, Andreas Simeon Eskelund, Visby 1858.

200 SEK

Värdering: 50 SEK

Vikt: ca. 89 gram.
Längd: 39 cm.

Smärre slitage. Bär gravyr.

Ystads auktioner

Östra Zinkgatan 3
27139 YSTAD

info@ystadsauktioner.se
+46(0)76 055 43 44

Punchkoppar, 12 st, silver 830, GAB/K&EC, 1960-tal.

Värdering: 50

Bud: 900 SEK

Slutar om 4 dagar

Mynt och sedlar, ett parti, Sverige/USA/Schweiz, silver, 1900-tal.

Värdering: 50

Bud: 350 SEK

Slutar om 6 dagar

Bakelsegafflar, 11 st, silver 830, "Rosen", Malmö, 1965.

Värdering: 50

Bud: 300 SEK

Slutar om 6 dagar

Moccaskedar, 15 st, silver 830, "Rosen", Malmö/Sthlm, 1950-tal.

Värdering: 50

Bud: 300 SEK

Slutar om 6 dagar